UE

Aktualności

Pozwolenia na użytkowanie już są

Wykonawca inwestycji uzyskał 7 decyzji pozwolenia na użytkowanie – 4 dla odcinka linii przebiegającego przez województwo zachodniopomorskie oraz 3 dla województwa lubuskiego. Decyzje wydane przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gorzowie Wielkopolskim są ostateczne. Obecnie trwa demontaż nieczynnej linii 220 kV Krajnik – Gorzów. Do dziś zdemontowano już 80% przewodów fazowych oraz odgromowych (łącznie 55 […]

Więcej

Stare słupy znikają

Trwają prace związane z rozbiórką nieczynnej już linii 220 kV Krajnik – Gorzów. W sierpniu zdemontowano 5 sekcji przewodów fazowych oraz odgromowych oraz kolejnych 20 słupów, łącznie zatem już prawie 69 km przewodów fazowych oraz tyle samo odgromowych. Równocześnie prowadzone są prace związane z demontażem fundamentów oraz uziemień. 

Więcej

Pozwolenie na użytkowanie linii coraz bliżej

Procedują się wnioski o pozwolenie na użytkowanie linii 400kV Krajnik – Baczyna. Równocześnie ruszyły demontaże konstrukcji stalowej i fundamentów – Wykonawca prowadzi prace tak, aby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców okolicy oraz upraw.

Więcej

Demontaże dopiero po zbiorach

Prace demontażowe związane z linią 220 kV przewidywane są dopiero na lipiec. Pozwoli to zminimalizować ewentualne szkody w użytkach rolnych.

Więcej

Demontaże najpierw na terenach leśnych i łąkach

Wykonawca uzgodnił instrukcję bezpiecznego wykonywania pracy w zakresie demontażu linii 220 kV. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach. W pierwszej kolejności na terenach leśnych i łąkach, natomiast na gruntach rolnych – już po żniwach.

Więcej

Trwa demontaż starych linii

Zakończyły się już prace przy demontażu kilku odcinków starej linii 220 kV Krajnik – Gorzów. W maju czynności te będą realizowane w gminie Lubiszyn. Równocześnie wykonawca inwestycji kompletuje dokumentację i zabiega o pozwolenie na użytkowanie linii 400kV Krajnik – Baczyna.

Więcej

Zakończenie prac budowlanych. Ruszył demontaż starej linii

Zakończono prace budowlano – montażowe linii 400kV. Trwają procedury odbiorowe i weryfikacyjne przed uruchomieniem. Wykonawca przystąpił już także do demontażu linii 220kV. Będzie ona rozbierana w etapach, co pozwoli ograniczyć ingerencję i ewentualne szkody w znajdujących się na trasie linii uprawach rolnych.

Więcej

Prace naciągowe na ostatniej prostej

Ten etap inwestycji został już zrealizowany w 98%. Ostatnie prace trwają w gminie Lubiszyn przy stacji elektroenergetycznej Baczyna. Panujące obecnie warunki pogodowe nie pozwalają uzyskać wyłączenia przeznaczonej do demontażu linii 220kV Krajnik – Gorzów, co sprawia, że pozostałe do realizacji prace nieco opóźniają się. Trwają jednak już prace porządkowe na całej długości linii. Wykonawca prac, […]

Więcej

Koniec prac w gminie Gryfino

W styczniu zakończone zostały prace budowlane na przedpolu Stacji elektroenergetycznej Krajnik, a na nowo wybudowanych odcinkach zostało podane napięcie. Równocześnie rozpoczął się montaż ostatnich fragmentów budowanej linii 400kV relacji Krajnik – Baczyna w gminie Lubiszyn. Pozwoli to na zakończenie budowy w I kwartale 2022 r., a zatem linia zostanie oddana do użytku zgodnie z wyznaczonym […]

Więcej

Prace naciągowe w gminie Lubiszyn

Trwa realizacja prac naciągowych w gminie Lubiszyn. Wykonano naciąg przewodów fazowych i odgromowych  w gminie Gryfino. Przebudowano linii 400kV na przedpolu SE Krajnik. Zakończono prace związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji słupów linii

Więcej