UE

Aktualności

Ciąg dalszy monitoringu

W marcu Wykonawca kontynuuje monitoring porealizacyjny linii. Na kwiecień zaplanowane jest wykonanie oblotu linii wraz ze skaningiem laserowym LiDAR.

Więcej

Planowane działania Wykonawcy

W styczniu i lutym Wykonawca kontynuuje monitoring poinwestycyjny. Na luty Wykonawca zaplanował także cykl spotkań w Urzędach Gmin, przez których teren przebiega linia 400 kV. Spotkania będą miały na celu wymianę doświadczeń i spostrzeżeń z realizacji zadania, a także będą stanowić cenną naukę przydatną w realizacji przyszłych inwestycji.

Więcej

Koniec prac coraz bliższy

Wykonawca zakończył  prace związane z demontażem nieczynnej linii 220 kV Krajnik – Gorzów. Trwa proces  związany z  szacowaniem szkód oraz wypłaty odszkodowań z tego tytułu dla właścicieli. Równolegle prowadzony jest monitoring poinwestycyjny. Podstawą do jego prowadzenia jest decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie nr 45/2018 o środowiskowych uwarunkowaniach  dla przedsięwzięcia polegającego na budowie linii […]

Więcej

Wszystkie uzyskane decyzje i pozwolenia na użytkowanie są ostateczne.

Wykonawca w pierwszej połowie grudnia zamierza ukończyć wszystkie prace związane z demontażem unieczynnionej linii 220 kV Krajnik – Gorzów. Do dziś zdemontowano ponad 99% przewodów fazowych oraz odgromowych. Zdemontowano też 172 ze 174 słupów oraz 115 fundamentów. Obecnie trwają prace związane z demontażem fundamentów.

Więcej

Pozwolenia na użytkowanie już są

Wykonawca inwestycji uzyskał 7 decyzji pozwolenia na użytkowanie – 4 dla odcinka linii przebiegającego przez województwo zachodniopomorskie oraz 3 dla województwa lubuskiego. Decyzje wydane przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gorzowie Wielkopolskim są ostateczne. Obecnie trwa demontaż nieczynnej linii 220 kV Krajnik – Gorzów. Do dziś zdemontowano już 80% przewodów fazowych oraz odgromowych (łącznie 55 […]

Więcej

Stare słupy znikają

Trwają prace związane z rozbiórką nieczynnej już linii 220 kV Krajnik – Gorzów. W sierpniu zdemontowano 5 sekcji przewodów fazowych oraz odgromowych oraz kolejnych 20 słupów, łącznie zatem już prawie 69 km przewodów fazowych oraz tyle samo odgromowych. Równocześnie prowadzone są prace związane z demontażem fundamentów oraz uziemień. 

Więcej

Pozwolenie na użytkowanie linii coraz bliżej

Procedują się wnioski o pozwolenie na użytkowanie linii 400kV Krajnik – Baczyna. Równocześnie ruszyły demontaże konstrukcji stalowej i fundamentów – Wykonawca prowadzi prace tak, aby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców okolicy oraz upraw.

Więcej

Demontaże dopiero po zbiorach

Prace demontażowe związane z linią 220 kV przewidywane są dopiero na lipiec. Pozwoli to zminimalizować ewentualne szkody w użytkach rolnych.

Więcej

Demontaże najpierw na terenach leśnych i łąkach

Wykonawca uzgodnił instrukcję bezpiecznego wykonywania pracy w zakresie demontażu linii 220 kV. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach. W pierwszej kolejności na terenach leśnych i łąkach, natomiast na gruntach rolnych – już po żniwach.

Więcej

Trwa demontaż starych linii

Zakończyły się już prace przy demontażu kilku odcinków starej linii 220 kV Krajnik – Gorzów. W maju czynności te będą realizowane w gminie Lubiszyn. Równocześnie wykonawca inwestycji kompletuje dokumentację i zabiega o pozwolenie na użytkowanie linii 400kV Krajnik – Baczyna.

Więcej